دوشنبه ٠٤ مهر ١٤٠١
بروزرسانی
1401/06/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2412 | کل بازدید : 65113 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار
 


عضو هیئت علمی گروه ژنتیک دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، به عنوان یکی از سرآمدان علمی کشور معرفی شد.
دکتر « حسین نجم آبادی » عضو هیئت علمی، مدیر گروه و رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، جزو 100 نفر سرآمد علمی کشور معرفی شد.
 ١٤٠١/٠٦/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نخستین ژن درمانی مبتنی بر سلول برای درمان بیماران مبتلا به تالاسمی نیازمند انتقال خون منظم تایید شد.
(Zynteglo (betibeglogene autotemcel، اولین ژن درمانی مبتنی بر سلول برای درمان بیماران بزرگسال و اطفال مبتلا به بتا تالاسمی که نیاز به تزریق منظم گلبول های قرمز خون دارند، توسط سازمان غذا و دارو ایالت متحده (FDA)، تایید شد.
 ١٤٠١/٠٦/٠٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور علمی فعال مرکز تحقیقات ژنتیک در همایش سالیانه انجمن ژنتیک انسانی آمریکا
تعدادی از چکیده مقالات مرکز تحقیقات ژنتیک در نشست سالیانه انجمن ژنتیک انسانی آمریکا که در 25 تا 29 اکتبر 2022 در لس آنجلس-کالیفرنیا برگزار می شود، به صورت ارائه پوستر پذیرفته شد.
 ١٤٠١/٠٥/٣٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
دفاع پایان نامه دانشجوی دکترای ژنتیک پزشکی
بررسی طیف بیماری¬های گلبول قرمز نادر با تظاهر بالینی کم¬خونی شدید و عوامل ژنتیکی آنها با استفاده از توالی¬یابی نسل بعد در 20 خانواده ارجاع شده از مراکز تخصصی به مرکز تحقیقات ژنتیک
جلسه دفاع از پایان نامه ی آقای جعفر مهرابی سی سخت دانشجوی دکترای رشته ی ژنتیک پزشکی در مرکز تحقیقات ژنتیک با عنوان " بررسی طیف بیماری¬های گلبول قرمز نادر با تظاهر بالینی کم¬خونی شدید و عوامل ژنتیکی آنها با استفاده از توالی¬یابی نسل بعد در 20 خانواده ارجاع شده از مراکز تخصصی به مرکز تحقیقات ژنتیک" با حضو سرکار خانم دکتر مریم نیشابوری به عنوان استاد راهنما، اساتید محترم مشاور جناب آقای دکتر نجم آبادی و سرکار خانم دکتر آذرکیوان، اساتید محترم داور جناب آقایان دکتر حمیدپور، دکتر نجفی پور و سرکار خانم دکتر کهریزی و نیز تعدادی از دانشجویان ارشد و دکترای این مرکز در سالن آمفی تئاتر مرکزتحقیقات ژنتیک برگزار گردید و پس از قرائت متن قسم نامه توسط دانشجو، مدرک دکتری به ایشان اعطا گردید.
 ١٤٠١/٠٢/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش دوّمین خانواده‌ی با جهش در ژن PRDM8
اسپاستیک پاراپلازی وراثتی (HSP) نوعی بیماری تحلیل برنده‌ی سیستم عصبی است که از نظر بالینی و ژنتیکی بسیار هتروژن می‌باشد و به طور معمول با اسپاسم و ضعف عضلاتِ اندام‌های حرکتی تحتانی مشخص می‌گردد. از طرف دیگر، این بیماری هتروژنیتی بالینی و ژنتیکی بسیار بالایی دارد و می‌تواند با سایر بیماری‌های تحلیل برنده‌ی سیستم عصبی و یا بیماری‌های متابولیک همپوشانی داشته باشد که قطعاً تشخیص دقیقِ بیماری را با چالش مواجه می‌کند. این در حالی است که تشخیص صحیح و زود هنگامِ برخی بیماری‌ها، به درمان احتمالی آنها کمک شایانی خواهد کرد
 ١٤٠٠/١١/٢٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>

 

 

دسترسی سریع
 
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace
 

 

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، مرکز تحقیقات ژنتیک.

کد پستی : 1985713871

 تلفن  و نمابر مرکز : 22180138-021

آدرس ایمیل: grc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences